Playlist

Živé vysílání

06:15 Tichý čas
06:25 Písničky
06:45 Biblická úvaha
Kristus tluče na dveře
07:30 Telefonát, Písničky
08:00 Myšlenka na den
Důvod k radosti

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Důvod k radosti - Jiří Bassano


Průsečíky

images/porady/prusec.png

V dnešní uspěchané době se čím dál více objevují nové fenomény, se kterými jsme se dříve nemuseli potýkat, ale teď významně ovlivňují naše životy. Novota, neznalost, rychlost, s jakou přicházejí, a jejich velký vliv v nás vyvolávají někdy strach, jindy rezignaci a přizpůsobení se. Jedním z těchto fenoménů, který zaznamenal v posledních několika letech obrovský boom, je umělá inteligence.
Lidská fantazie si, nejen na základě zhlédnutých sci-fi filmů a přečtených sci-fi románů, klade otázky: „Jaké to bude mít meze, a budou li vůbec nějaké? Budou opravdu moci stroje místo člověka myslet a rozhodovat? Uhlídáme si, že nás stroje nezačnou ovládat?“
Než si budovat v sobě strach z něčeho nepoznaného, je lepší věci poznat – poznat, kde jsou dobrým sluhou a kde jsou špatným pánem.
Vysílací časy: úterý 11:15 / repríza: středa 18:30 / noční repríza: čtvrtek 4:15
Stopáž: 30 minut
Host: Marián Možucha

Moderuje: Petr Matoušek

Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Křížem krážem v 3D prostoru

Vnímat věci kolem nás prostorově, to je dovednost, které se člověk nemusí nějakým speciálním postupem učit. Jak se s touto úlohou vypořádává umělá inteligence a kde například tento nástroj využívá, o tom debatují v Průsečících od 11:15 26. května Petr Matoušek a Marián Možucha.

Vytisknout E-mail

Má umělá inteligence city?

Dokáže umělá inteligence porozumět pocitům člověka lépe jiný člověk nebo člověk sám sobě? A je to vůbec žádoucí, aby umělá inteligence mohla rozpoznávat naše emoce? Na otázky dojde v debatě Petra Matouška a Mariána Možuchy v relaci Průsečíky. Nalaďte si v úterý 2. června na Rádiu 7

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.