• Podzim 2021
Playlist

Živé vysílání

09:00 Kalendárium, Pozvánky
09:30 Life+
From the Philipines to Brno / Z Filipín v Brně
09:45 Písničky
10:00 Řeka života
Marie Stárková
11:00 Písničky
11:15 HLáska
Jak začít (1/2)

Vysíláním vás provází

Průsečíky

images/porady/prusec.png

V dnešní uspěchané době se čím dál více objevují nové fenomény, se kterými jsme se dříve nemuseli potýkat, ale teď významně ovlivňují naše životy. Novota, neznalost, rychlost, s jakou přicházejí, a jejich velký vliv v nás vyvolávají někdy strach, jindy rezignaci a přizpůsobení se. Jedním z těchto fenoménů, který zaznamenal v posledních několika letech obrovský boom, je umělá inteligence.
Lidská fantazie si, nejen na základě zhlédnutých sci-fi filmů a přečtených sci-fi románů, klade otázky: „Jaké to bude mít meze, a budou li vůbec nějaké? Budou opravdu moci stroje místo člověka myslet a rozhodovat? Uhlídáme si, že nás stroje nezačnou ovládat?“
Než si budovat v sobě strach z něčeho nepoznaného, je lepší věci poznat – poznat, kde jsou dobrým sluhou a kde jsou špatným pánem.
Vysílací časy: úterý 11:15 / repríza: středa 18:30 / noční repríza: čtvrtek 4:15
Stopáž: 30 minut
Host: Marián Možucha

Moderuje: Petr Matoušek

Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Úprava fotografií

Umělá inteligence dnes nabízí obrovské možnosti - třeba změnit si tvář a být pro ostatní někým úplně jiným - krásným a úspěšným člověkem. S moderními technologiemi se nám čím dál více daří oklamat lidi kolem sebe a často i sebe samotné. Stále ale zůstává ten, který nás dokonale zná i se všemi našimi nepravostmi. Oba tyto pohledy nám přibližuje relace Průsečíky v úterý 26. října v 11:15 na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Ucházení o zaměstnání

Může takový špičkový nástroj jakým je umělá inteligence zahrnovat v sobě předsudky? Jak je to s předpojatostí při osobních pohovorech s uchazeči o zaměstnání, pokud je řídí stroje a pokud je vede člověk, rozebírají v relaci Průsečíky Petr Matoušek a Marián Možucha. Nalaďte si 2. listopadu dopoledne.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.